Nowoczesna forma zastawy stołowej

kuchenna zastawa

Nowoczesny styl dekoratorski cieszy się teraz ogromnym zainteresowaniem. Coraz chętniej urządza się domy właśnie w stylu nowoczesnym bo ten styl jest teraz najciekawszy. Wystarczy wprowadzić do wnętrz wiele światła, blasku i połysku, by zyskać wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrza nowoczesne. Nic więc dziwnego, że także i jadalnię urządza się zgodnie z aktualnie panującymi trendami dekoratorskimi w stylu nowoczesnym.

Nowoczesny wymiar zastawy stołowej

Stół w jadalni w nowoczesnym wydaniu jest duży, połyskliwy i efektowny. Zwykle jest wykończony na wysoki połysk. Ale nie można zapomnieć też o zastawie stołowej, którą przyozdabia się stół przy rodzinnej uroczystości. Nowoczesna zastawa stołowa powinna być wykonana z najwyższej klasy porcelany, powinna też być trwała i solidna, by mogła służyć przez lata, ale najważniejsza jest jej forma i styl. Z pewnością nowoczesna jest porcelana Lubiana (taka: https://bokono.pl/pl/producer/LUBIANA/41), którą można skompletować według potrzeb.

A może kwadratowe serwisy obiadowe Lubiana?

Jedną z bardziej efektownych, nowocześnie wykończonych zastaw stołowych, jest komplet wykonany na kształcie kwadratu. Taka porcelana już od jakiegoś czasu cieszy się sporym zainteresowaniem, bo jest ona naprawdę wyjątkowa. Kwadratowe talerze, półmiski, a nawet filiżanki, to wyjątkowo efektowna zastawa stołowa. Zastawa nie musi być całkiem kwadratowa, może też być lekko zaokrąglona z jednej strony albo obła, wtedy efekt będzie jeszcze ciekawszy.

Nowoczesna czarna czy klasyczna biała zastawa?

Nowoczesna zastawa wcale nie musi być biała. Taka zastawa bardziej pasuje do klasycznych wnętrz. W nowocześnie urządzonej jadalni doskonale się sprawdzi porcelanowa zastawa stołowa wykonana w czarnym kolorze. Jeśli na dodatek będzie ona miała srebrne lub złote ornamenty i zdobienia, tym bardziej będzie się efektownie prezentować. Można także połączyć te dwa rodzaje zastawy stołowej i kupić czarne talerze na drugie danie i białe talerze deserowe. W ten sposób stworzy się wspaniałą dekorację stołu, a zarazem praktyczne naczynia do serwowania i spożywania posiłków.