Jak bezpiecznie usunąć manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to bardzo popularna metoda stylizacji paznokci. Na rynku pojawiło się wiele zestawów do samodzielnego wykonywania hybrydy, dlatego wiele pań wykonuje ten zabieg w domu. O ile nakładanie lakieru i utrwalanie go w lampie nie jest trudne, o tyle zdejmowanie hybrydy jest dla wielu pań skomplikowane. Jak prawidłowo ściągnąć lakier w domowych warunkach, żeby nie uszkodzić płytki paznokcia?

Zdejmowanie hybrydy – jak się przygotować?

Nie każda miłośniczka hybrydowych stylizacji przykłada wagę do prawidłowego ściągania lakieru. Podstawowe błędy to zrywanie hybrydy na siłę, lub zdejmowanie jej przy użyciu nieprawidłowych produktów.

Wiele pań używa zwykłych wacików kosmetycznych, które zostawiają na paznokciach włókna. Innym produktem nie sprawdzającym się przy zdejmowaniu hybrydy jest folia spożywcza. Jej cienka struktura sprawia, że aceton paruje, zamiast rozpuścić hybrydę.
Przed zdjęciem manicure, warto zakupić specjalny zestaw, przeznaczony do tego celu. Zawiera on aceton, waciki bezpyłowe, które nie pozostawiają niepożądanego pyłku na paznokciu, specjalną folię, grubszą niż spożywcza i drewniane patyczki.

Jak zdjąć hybrydę nie uszkadzając płytki paznokcia?

Pierwszym krokiem jest zmatowienie paznokcia bloczkiem polerskim lub pilnikiem. Dzięki temu aceton lepiej wniknie w lakier. Następnie trzeba nasączyć wacik bezpyłowy odrobiną acetonu i przyłożyć go do paznokcia. Kolejnym krokiem jest owinięcie wacika specjalną folią i odczekanie kilkudziesięciu minut. Pod wpływem acetonu lakier powinien się zrolować. Należy delikatnie zsunąć go patyczkiem lub kopytkiem, nie siłując się z hybrydą. Pozostałości można delikatnie usunąć pilnikiem. Zabieg warto zakończyć nakładając na paznokcie oliwkę wzmacniającą paznokcie i skórki oraz wetrzeć w dłonie krem.

Nieprawidłowe ściąganie hybrydy może doprowadzić do uszkodzenia delikatnej płytki paznokcia. Nie jest to trudny zabieg, ale przed przystąpieniem do niego warto poczytać: „jak zdjąć hybrydę w sposób bezpieczny” oraz kupić odpowiednie produkty.