Lakier do włosów – jaki skład?

Lakier do włosów jest jednym z tych kosmetyków, który każda kobieta powinna mieć w swojej szafce. Bez porządnego lakieru bardzo trudno jest myśleć o skutecznym utrwalaniu fryzury. Aby wybrać wysokiej jakości lakier, warto jak najszybciej zapoznać się z jego składem.

Skład lakieru – co trzeba wiedzieć?

Lakier do włosów to przede wszystkim rewelacyjne polimery. Mowa tutaj nie tylko o poliwinylopirolidonie, ale również o poliuretanach i rozpuszczalnikach. W trakcie rozpylania lakieru alkohol stopniowo odparowuje, dzięki czemu na włosach pojawia się specjalna powłoka utrwalająca fryzurę. Polimery jak powszechnie wiadomo nie przepuszczają wilgoci do włosa, dlatego też można na długi utrwalić fryzurę. Bardzo wiele kosmetyków dostępnych na rynku posiada w swoim składzie także płynny gaz. Producenci sięgają również po silikony, które nadają włosom niesamowitej elastyczności. W dużej mierze to właśnie dzięki silikonom, można uniknąć problemu z elektryzowaniem się włosów. W zależności od wybranego producenta, można znaleźć lakiery do włosów, które zawierają w swoim składzie specjalne filtry UV, witaminy i prowitaminy.

Co powinien posiadać dobry lakier do włosów?

Jak wspomniano powyżej lakiery do włosów oprócz substancji, które utrwalają fryzurę, mogą zawierać wiele składników, które mają dobroczynny wpływ na włosy – sprawdź. Godny polecenia jest przede wszystkim lakier do włosów, który w swoim składzie zawiera jedwab. W dużej mierze to właśnie dzięki temu składnikowi włosy zawsze będą miękkie i wygładzone. Jedwab bardzo skutecznie chroni włosy przed wysoką temperaturą. Kosmetyki od renomowanych producentów bardzo często w swoim składzie zawierają aloes. To właśnie ten składnik wzmacnia włosy i pozwala im pięknie błyszczeń. Dzięki aloesowi w lakierze nie ma także problemów z rozczesywaniem włosów. Jeżeli chodzi o witaminy, to najlepszym wyborem są lakiery zawierające dużą ilość witaminy B5 i E, które nie tylko wzmacniają włosy, ale również nadają im sprężystości. Witamina E doskonale regeneruje włosy, dzięki czemu prezentują się one bardzo naturalnie.