Odpływ liniowy do prysznica – garść cennych porad

odpływ łazienkowy liniowy

Kabiny z odpływem liniowym to produkty, które cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Cenią sobie oni ich wysokie walory estetyczne, praktyczność oraz stosunkowo łatwy montaż.

Jaki odpływ liniowy do prysznica należy wybrać?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, które są zróżnicowane pod względem wymiarów, zastosowanej technologii oraz ceny. Można zatem zakupić odpływy liniowe do prysznica podłogowe, ścienne oraz przyścienne. Nie bez znaczenia jest również wybór produktu wykonanego z odpowiedniego surowca. W tym przypadku optymalnym rozwiązaniem są odpływy wykonane z kwasoodpornej i nierdzewnej stali. Podczas wyboru danego odpływu należy brać pod uwagę również wielkość kabiny prysznicowej, jak również jej miejsce montażu. Odpowiednie wykończenie odpływu powinno korelować ze stylem danej łazienki i tworzyć we wnętrzu spójną kompozycję z pozostałymi zastosowywanymi elementami.

Na jakie elementy odpływu liniowego należy zwracać uwagę?

Odpływ liniowy do prysznica (zobacz taki) powinien mieć odpowiednią wielkość. W tym przypadku zalecane to jest to, aby odpływ był o około 10 cm krótszy niż szerokość ściany, przy której ma być montowany. Nie bez znaczenia jest również wysokość odpływu. Musi on się bowiem mieścić w posadzce. Nie można zapominać o tym, że w tym przypadku podłoga powinna mieć określony spadek poziomu. Podczas wyboru i zakupu produktu należy również zwrócić uwagę na jego przepustowość. Decyduje ona o szybkości odprowadzenia wody i powinna być dobierana w zależności od wydajności zestawu prysznicowego.

Jakie odpływy liniowe do prysznica dostępne są w sprzedaży?

Rynek oferuje produkty zróżnicowane pod względem wykończenia, wielkości oraz zastosowanej technologii. Klastyczne odpływy podłogowe montowane są zwykle w odległości kilku centymetrów od ściany i wymagają wykonywania spadku z każdej ze stron. Modele przyścienne nie wymagają zastosowania odstępu od ściany, a spadek może być wykonywany jedynie z trzech stron odpływu. Modele ścienne wykonywane są tuż przy podłodze i znajdują zastosowanie w modnych i atrakcyjnych wizualnie kabinach walk-in.