Jak dopasować ramę do obrazu?

Ramki na plakaty już od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. Okazuje się, że klienci chętnie sięgają po ramki nowoczesne, które mają za zadanie dopasować się do klimatu we wnętrzu. W ramce umieścimy nie tylko plakaty, lecz także obrazy, zdjęcia i grafiki różnego typu. Jakie ramki do obrazów spełnią nasze wymogi? O czym pamiętać podczas zakupu? Co oferują producenci? Jak dokonać wyboru?

Ramy do obrazów

Dobranie ramy do obrazów jest związane ze stylem, w jakim utrzymany jest obraz. Portrety, obrazy olejne i krajobrazy dobrze skomponują się z tradycyjną ramką. W tym wypadku postawmy na złote, ozdobne lub drewniane modele. Fotografie z kolei wymagają zazwyczaj prostych ramek.

Pomocne jest zastosowanie passe-partout, co wzmacnia estetkę odbioru dzieła i dystansuje dzieło od szkła. Ramki do obrazów nowoczesnych lub abstrakcyjnych bazują na aluminiowych lub drewnianych formach. W przypadku plakatów, klienci chętnie sięgają po antyramy lub proste ramy aluminiowe. 

Zakup ramki na plakaty

Zakup ramki na plakaty będzie znacznie łatwiejszy wtedy, gdy postawimy na zakupy internetowe. W sklepie online z powodzeniem dobierzemy idealne ramy do zdjęć, obrazów i plakatów, które spełnią nasze oczekiwania. Pozostaje nam czekać na sprawną dostawę kuriera pod same drzwi i cieszyć się pięknymi, ozdobionymi ścianami w domu. 

Rama do obrazów musi odznaczać się najlepszą jakością, tak aby posłużyła nam przez długi czas. Solidne materiały ochronią grafikę przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Producenci cały czas poszerzają ofertę, dzięki czemu każdy odbiorca znajdzie w sklepie online coś dla siebie.