Nasiona marihuany indoor do uprawy w domu

Marihuana to roślina, która ma wiele odmian. Część z nich może być uprawniana w pomieszczeniach zamkniętych, inne lepiej czują się na świeżym powietrzu. Prawidłowy dobór nasion do miejsca uprawy to warunek konieczny do uzyskania obfitych plonów.

Nasiona indoor i outdoor

Specjalnie wyselekcjonowane gatunki konopi typu indoor nie wymagają dostępu do światła słonecznego. Aby jednak mogły wzrastać w pomieszczeniach zamkniętych, konieczne jest zapewnienie im sztucznego źródła oświetlenia.

Rośliny kiełkujące z nasion typu outdoor uprawiane na zewnątrz, są bardziej narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, insektów i szkodników. Co więcej, uprawa możliwa jest wyłącznie w sezonie letnim, a nie przez cały rok. 

Odpowiednie warunki uprawy

Żeby prezentowane nasiona marihuany indoor  wykiełkowały, trzeba zadbać o zapewnienie im odpowiednich warunków. Osoby początkujące powinny zacząć od kilku sadzonek. W związku z tym, że rośliny są bardzo podatne na pleśnie i grzyby, trzeba zwrócić uwagę na ich odpowiednie nawodnienie. Zaleca się korzystanie z wody filtrowanej, pozbawionej chloru oraz szkodliwych bakterii. W okresie kwitnienia rośliny należy dostarczyć jej dodatkowych składników odżywczych, takich jak:

  • fosfor,
  • potas,
  • azot,
  • wapń,
  • magnez.

Nawozy dostępne są w postaci proszków lub płynów rozcieńczanych w wodzie. W celu uzyskanie dużych plonów trzeba utrzymywać temperaturę powietrza pomiędzy 21°C, a 30°C. Niezbędne jest także regularne dostarczanie świeżego powietrza.