Godna polecenia odżywka do paznokci o prostym składzie

Odżywka do paznokci to produkt, który powinien się cechować wysoką skutecznością działania, trwałością oraz wygodną aplikacją. Warto pamiętać o tym, że poszczególne kosmetyki mogą różnić się działaniem, które może obejmować między innymi ograniczanie nadmiernej łamliwości paznokci. Poza tym, za pomocą odżywek można skutecznie wygładzać i nawilżać płytkę paznokcia oraz poprawiać stan otaczających ją skórek.

Czym powinna się cechować godna polecenia odżywka do paznokci?

Godny polecenia produkt powinien zawierać zestaw witamin, które pomagają niwelować określone dolegliwości. W składzie odżywki do łamliwych paznokci powinny znaleźć się witaminy F i B7, zaś w produkcie wygładzającym muszą występować witaminy C i E.

Jakie składniki nie powinny występować w składzie godnych polecenia odżywkach do paznokci?
Dobra odżywka do paznokci powinna być pozbawiona substancji drażniących, rozpuszczalników oraz innych związków, które mogłyby uszkodzić płytkę paznokcia lub wywołać inne niekorzystne zmiany. Z tego powodu należy zawsze analizować skład kosmetyków przed ich zakupem. Warto wiedzieć, że odżywki droższe zazwyczaj cechują się lepszym składem, który oparty jest na związkach pochodzenia naturalnego. Podczas wyboru i zakupu odżywek nie należy zatem nadmiernie oszczędzać.

Jakich składników należy się zdecydowanie wystrzegać?

W dobrej jakości odżywce do paznokci nie powinien się znaleźć formaldehyd. Jest to bowiem silny związek chemiczny, który wykorzystywany jest między innymi podczas produkcji żywic syntetycznych. Związek ten nałożony na porowate płytki paznokci może powodować silne reakcje alergiczne oraz różnorodne podrażnienia, w tym choćby rumień, wysypkę czy egzemę. Tego urodzaju zmiany mogą się również pojawić na skórze wystawionej na ekspozycję na formaldehyd. W składzie godnej polecenia odżywki do paznokci nie powinien się również znaleźć toluen. Jest to bowiem rozpuszczalnik, który jest szkodliwy dla ludzkiego organizmu.

Kolejnym rozpuszczalnikiem, którego należy się zdecydowanie wystrzegać jest DBP. Jest to związek, który działa bardzo silnie i może zaburzać gospodarkę hormonalną organizmu. Wymienione składziki oddziałują niekorzystnie na komórki organizmu, ale są niestety stosowane w tanich kosmetykach. Warto się zatem ich wystrzegać oraz wybierać nieco droższe, ale bezpieczne wyroby. Podczas zakupu odżywek warto również zwracać uwagę na wysoką zawartość składników pochodzenia naturalnego. Godne polecenia produkty zawierają krótką listę składników, które cechuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo działania.