Torebka dobrana do stylizacji

modna torebka damska

Dobrać torebkę do butów czy do stylizacji? To dylemat towarzyszący większości kobiet. Kiedyś obowiązywały sztywne zasady. Obecnie moda jest bardziej elastyczna i można się nią fajnie bawić, ale pewnych zasad lepiej przestrzegać, by zawsze wyglądać elegancko.

Torebka do butów czy buty do torebki?

Wiele lat temu obowiązywała zasada, że kolor torebki musi być dobrany do koloru butów. Nie było to trudne, bo obuwie było najczęściej w kolorze czarnym, brązowym lub popielatym.
Współczesna moda stawia na różnorodność kolorystyczną i lubi nimi eksperymentować. Zmieniło to także podejście do kanonów mody. Torebka i buty nie muszą być idealnie dopasowane kolorystycznie, znacznie ważniejsze jest zachowanie jedności stylistycznej.

Torebka dobrana do stylizacji

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest dobieranie dodatków do stylizacji. Nie jest to trudne i gwarantuje, że żadne faux pas nie zostanie popełnione. Do pracy najczęściej wybieramy stroje klasyczne, które są uniwersalne i pasują do każdego stanowiska. Na co dzień najczęściej wybieramy czółenka lub szpilki na średnim obcasie. Do takiej stylizacji najlepiej będą pasowały stylowe torebki damskie o większych rozmiarach.

Do mniej zobowiązujących stylizacji sportowych lepiej będą pasowały torebki typu listonoszki, plecaki lub koszyki. W tym przypadku obowiązują także swobodniejsze zasady dotyczące kolorystyki. Modne trendy zima 2019 to przede wszystkim różnego rodzaju wzory zwierzęce naśladujące cętki lampartów, pręgi tygrysów, czy skórę wężów. Jesienią dominować będą wzory patchworkowe łączące w sobie różne tkaniny i różnorodną kolorystykę. To propozycja dla osób, które nie boją się nowości i innowacyjnych rozwiązań.

Eleganckie stylizacje wymagają eleganckich torebek. Tradycyjnie królują tu różnego rodzaju kopertówki do ręki lub na ozdobnych łańcuszkach. W tej kategorii hitem zimowego sezonu będą torebki bagietki noszone pod pachą, na krótkim pasku lub w ręce. Długi i wąski kształt zapewnia wystarczającą ilość miejsca na najpotrzebniejsze drobiazgi.