Pieniądze na wesele dla nowożeńców

Ślub oraz uroczystości weselne są ważną okazją, którą każdy chce świętować w gronie najbliższych osób. W tym wyjątkowym dniu, para młoda otrzymuje także prezenty, urządzenia agd, kwiaty, słodycze, butelki dobrych win oraz pieniądze. Wiele osób zastanawia się nad pytaniem: ile dać na wesele? Otóż, nie ma w tym przypadku jednej, oczywistej odpowiedzi. W zależności od stopnia spokrewnienia, stopnia znajomości oraz osobistej sytuacji finansowej, można zdecydować się na inną kwotę. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiesz się ile pieniędzy dają goście na wesele.

Ile dać na wesele? Przykładowe kwoty.

Każdy przeznacza na wesele taką kwotę, jaką chce. Jednak bardzo często jest tak, że najbliższa rodzina oraz świadkowie dają największą kwotę, która oscyluje na poziomie 700-800 złotych lub więcej. Natomiast znajomi dalsi i pozostali członkowie rodziny przeznaczają na ten cel kwotę około 400-500 złotych. Każdy, w zależności od chęci i możliwości, może oczywiście zdecydować się na inną kwotę. Do prezentów gotówkowych dochodzą jeszcze kwiaty, bombonierki, czekoladki oraz wiele innych symbolicznych upominków.

Koperty na ślub

Wiele osób zastanawia się jaka kwota usatysfakcjonuje parę młodą. Jest to bez wątpienia odwieczny problem, z którym zmagają się goście i weselnicy. Warto zauważyć, że przyszli małżonkowie coraz częściej na zaproszeniach umieszczają informację, że pragną otrzymać gotówkę a nie prezenty. Oznacza to, że akcesoria typu filiżanki, zestawy naczyń i porcelany już są mniej popularne niż koperty. Finansowe wsparcie ma pomóc małżonkom w starcie na nowej drodze życia. Koperty na ślub stanowią dobre rozwiązanie.

Pieniądze dla pary młodej

Organizacja wesela pochłania wiele zasobów finansowych, dlatego warto pamiętać o tej kwestii, gdy ofiaruje się parze młodej kopertę. Przy wręczaniu takiego podarunku, warto również uwzględnić, jakie atrakcje przygotowali nowożeńcy. Coraz częściej wypożyczają oni napis love, budkę do robienia zdjęć a także korzystają z usług drink barów. Jak wiadomo, usługi te nie są najtańsze, dlatego warto pamiętać o tym, podczas wręczania pieniędzy.