Piękna sala na wesele

Para młoda powinna już 2-3 lata przed planowanym weselem wynająć miejsce organizacji weselnej zabawy. Dom weselny jest duży, ma odpowiednie zaplecze, nieraz kilka dużych sal. Sala weselna powinna być duża, ładnie zaaranżowana, z odpowiednim, dużym stołem lub wieloma stolikami, do tego konieczne są w niej wszelkie dodatkie takie, jak kwiaty, balony, efektowne przybranie stołów.

Organizator wesela aranżuje wszystko – jeśli tylko zamawiający usługę ma taką wolę. Para młoda może zamówić salę, jedzenie, napoje, muzykę oraz fotografa. Czasami jednak ogranicza się jedynie do zamówienia posiłków oraz napojów, a zespół muzyczny, fotografa i aranżację sali zleca firmie zajmującej się organizacją wesel lub wedding plannerowi. 

Dobrze jest, gdy sala jest na obrzeżach miasta

Położenie domu weselnego wśród zieleni, na obrzeżach miasta, z hotelem obok i miejscem na ciekawą sesję fotograficzną to najlepsza sprawa. Wesele może być zorganizowane elegancko, w stylu francuskim czy włoskim. Ostatnio coraz modniejsze są wesela rustykalne, z prostym, tzw. swojskim jedzeniem, wystrojem takim, jak w wiejskiej zagrodzie, bez specjalnego zadęcia. Skromnie, ale elegancko. Klient decyduje w jakim stylu będzie wesele i jak ma być przystrojona sala weselna. Piękny dom weselny to dobre miejsce. Najlepiej, gdy obok jest miejsce na spacer, możliwość zorganizowania czasu wolnego nazajutrz, jeszcze przed poprawinami. Drugi dzień jest przeważnie organizowany w tym samym miejscu i w tym samym stylu. Popularność sal weselnych to syndrom naszych czasów. Kiedyś takie miejsca nie istniały, a dzisiaj są popularne, modne i wygodne. Niejedna osoba doceni takie wesele w dobrym stylu i w ciekawym miejscu. Zaliczkę za rezerwację sali płaci się od razu rezerwując miejsce, a pozostałą kwotę dopłaca się przed weselem.