Pianka do włosów – kosmetyk uniwersalny

Pianka do włosów to najpopularniejszy kosmetyk do stylizacji fryzury. Użyta w prawidłowy sposób odpowiednio utrwali fryzurę i nie sklei kosmyków. Doda objętości i sprawdzi się jako preparat do koloryzacji na imprezę. Jednak aby spełniała swoje funkcje i nadmiernie nie obciążała włosów, musi być użyta w prawidłowy sposób.

Rodzaje pianek do włosów

Odpowiednio dobrana pianka (trena.pl/175-pianki) da odpowiednie rezultaty i wygląda naturalnie. W przeciwieństwie do lakieru do włosów nie skleja ich, a fryzura utrzymuje się dłużej. Jakie rodzaje pianek są dostępne?

  1. Nabłyszczająca – idealna dla włosów suchych, zniszczonych, którym brakuje blasku. Polecana jest do stylizacji loków i fal. Często zawiera drobinki brokatu, dlatego jest świetnym rozwiązaniem na utrwalenie fryzury na imprezę.
  2. Zwiększająca objętość – idealna do włosów cienkich i rzadkich. Oprócz utrwalenia fryzury zwiększa również objętość włosów przyklapniętych. Dlatego po naniesieniu jej na włosy, warto użyć okrągłej szczotki i unieść kosmyki u nasady.
  3. Wygładzająca – idealna dla włosów farbowanych, kręconych i problematycznych o wysokiej porowatości. Sprawdzi się do utrwalenia fryzury falowanej oraz przy oryginalnych upięciach.
  4. Pianka średnia – idealna do codziennego stosowania. Dodatkowo z reguły zawiera filtry UV, które chronią włosy przed negatywnym wpływem słońca.
  5. Pianka mocna – idealna na większe wyjścia. Zazwyczaj fryzura utrwalona taką pianką utrzymuje się do 24 godzin, jednak efekt uzależniony jest od kondycji włosów.

Pianka do włosów – jak stosować?

Podstawową zasadą jest odpowiednie ilość użytego kosmetyku. Zbyt duża dawka sklei włosy i nada fryzurze nienaturalnego wyglądu.

Piankę należy nakładać na umyte i wilgotne włosy. Wystarczy wycisnąć niewielką ilość, gdyż kosmetyk nakłada się partiami i rozprowadza się za pomocą grzebienia. Następnie włosy należy wysuszyć suszarką i przejść do stylizacji.