Nauka angielskiego przez Internet

Brak czasu powstrzymuje Cię przed podjęciem dodatkowych lekcji języka angielskiego? Nie masz czasu na dojazdy, stanie w korkach i powroty z zajęć kilka razy w tygodniu? Otóż szkoły językowe wyszły na przeciw potrzebom klientów dokładnie takich jak Ty i stworzyły pakiety zajęć takie jak język angielski przez skype lub inny komunikator umożliwiający wykonywanie połączeń wideo. Od dziś brak czasu nie powinien być już Twoją wymówką.

Pierwsza lekcja gratis

Jak wiadomo, nikt nie chce kupować kota w worku. O tym twórcy pakietów w szkołach językowych również pomyśleli. Wiele kursów rozpoczyna się od pierwszej, bezpłatnej godziny próbnej, po której potencjalny słuchacz ocenia, czy:
– odpowiada mu forma zajęć,
– lektor prowadzący zajęcia wyraża się w sposób zrozumiały,
– proponowana cena jest adekwatna do poziomu nauczania oferowanego przez daną szkołę językową.

Materiały dydaktyczne

Mimo iż 100% zajęć takich jak angielski przez skype odbywa się w 100% zdalnie, mnóstwo kursów bazuje na tradycyjnych materiałach dydaktycznych w formie papierowej. Dlaczego? Niektórzy twierdzą, iż poprzez naukę języka w sposób angażujący więcej zmysłów, mózg zyskuje sposobność do lepszego zapamiętywania i utrwalania przyswajanych informacji – nie bez znaczenia ma tutaj pisanie ręczne, rozwiązywanie zadań przy użyciu ołówka bądź długopisu czy choćby ręczne podkreślanie słówek wartych zapamiętania.

Testowanie wiedzy

Nie chcąc straszyć swoich kursantów, szkoły językowe raczej powstrzymują się od wystawiania ocen i demotywujących opinii słuchaczom. Lektorzy z reguły posiadają podstawową wiedzę z zakresu psychologii i pedagogiki, co pozwala im w sposób kreatywny wpłynąć na zdolność przyswajania wiedzy przez kursanta (wiąże się to z koniecznością indywidualnego podejścia do każdej osoby uczestniczącej w kursie, co z kolei owocuje tworzeniem niewielkich, zaledwie kilkuosobowych grup).