Jaki plecak turystyczny 30l wybrać?

Wybierając się w podróż czy to w góry, czy nad morze, czy w inne miejsce jedną z podstawowych rzeczy będzie odpowiedni plecak. Plecak musi być wygodny, a przede wszystkim pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Nie można też pominąć jego wytrzymałości, plecak turystyczny wykonany z materiału kiepskiej jakości nie wytrzyma długo, a zakup „na raz” może znacząco obniżyć finanse, które możemy przeznaczyć na coś innego, np. kolejną wycieczkę. 

Plecak turystyczny 30l czy plecak trekkingowy 30l?

Plecaki turystyczne najczęściej zabiera się na różnego rodzaju wycieczki, a plecaki trekkingowe najlepsze są na wypad w góry. Jednak oba rodzaje są prawie identyczne. Jednak wybierając się na dłuższą wędrówkę po górskim terenie warto zdecydować się na plecak trekkingowy 30l, ponieważ ten rodzaj jest bardziej wytrzymały. 

Kiedy wybrać plecak o pojemności 30l?

Plecaki o pojemności 30l najlepsze są na krótkie wycieczki. Ich pojemność jest wystarczająca na weekendowy wypad z noclegiem lub wędrówkę po górach w zimie. Zmieścisz w nim wtedy cały najpotrzebniejszy ekwipunek, czyli np. ręcznik, kosmetyczkę i ubranie na zmianę w przypadku noclegu, czy dodatkową odzież (skarpetki, sweter) na jednodniową wycieczkę w zimie po górach.

Jaki plecak wybrać?

Decydując się na konkretny rodzaj plecaku turystycznego należy brać pod uwagę kilka czynników. Jako, że plecaki uniwersalne nie istnieją trzeba przemyśleć do jakich celów i gdzie będzie on używany. Jeśli często wybierasz się w góry plecak powinien być wykonany z dobrej jakości, wytrzymałego tworzywa. Najlepiej też, żeby był wodoodporny. Dobrze jest też przemyśleć budowę takiego plecaka. W organizacji lepiej sprawdzi się plecaki z dwoma komorami. Kieszenie też mają swoje znaczenie, gdyż można w nich posegregować swoje rzeczy. Nie bez znaczenia jest też system nośny plecaka turystycznego 30l. Ma być on przede wszystkim dobrze dopasowany do użytkownika oraz wygodny. Dlatego warto jest go wcześniej przymierzyć, a najlepiej żeby wtedy był pełny. Co więcej, plecak trekkingowy 30l powinien być wyposażony w pas piersiowy, pas biodrowy oraz mieć wyściełany panel tylni lub stelaż.

Podsumowanie

Plecaki o pojemności 30l są odpowiednie na krótkie wypady. Wybór odpowiedniego plecaka turystycznego 30l ma znaczenie. Przy częstych wyjazdach w trudniejsze warunki lepiej sprawdzi się plecak trekkingowy 30l. Podczas podejmowania decyzji należy zwrócić uwagę, żeby plecak trekkingowy był:

  •  z dobrej jakości tworzywa i wytrzymały,
  • wodoodporny,
  • wygodny i dobrze dopasowany,
  • funkcjonalny.