Jak wybrać szafy chłodnicze do sklepu?

W dzisiejszych czasach żadna placówka handlowa czy gastronomiczna nie może obejść się bez szeregu urządzeń handlowych i chłodniczych, dzięki którym można eksponować towary, utrzymywać ich świeżość i ładny wygląd, przechowywać je krótko lub długoterminowo, a także zamrażać.

Ustal wcześniej wymagany zakres temperatur

Średnie temperatury (0°C do +10°C) są odpowiednie do krótkotrwałego przechowywania schłodzonych produktów. Niższe temperatury (0°C do -18°C) są odpowiednie dla produktów mrożonych, mrożonek i półproduktów. Istnieją również urządzenia uniwersalne i stanowiące kombinację różnych cech. Na przykład istnieją szafy chłodnicze (dostępne tu) posiadające szerszy zakres temperatur lub utrzymujące różne tryby w różnych komorach i poziomach.

Szafy chłodnicze czy komory chłodnicza

W zależności od możliwości (finansów, dostępnego miejsca i wymagań przestrzennych) oraz potrzeb, zdecyduj czy najlepsze będą dla Ciebie szafy chłodnicze czy komory chłodnicze. Szafa jest urządzeniem gotowym do użycia natychmiast po dostarczeniu i podłączeniu do prądu. Jest mniej pojemna, ale zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Jej montaż trwa dłużej, ponieważ jest składana z poszczególnych modułów w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu. Jest ona dostępny w szerokim zakresie konfiguracji i objętości, które są zwykle znacznie większe niż jakakolwiek obudowa.

otwarta szafa chłodnicza

Kupuj profesjonalne, a nie domowe urządzenia chłodnicze, ponieważ różnią się one zasadniczo

Po pierwsze, to większa gama urządzeń: nie tylko lodówki i zamrażarki, ale także stoły chłodnicze o różnym przeznaczeniu, schładzarki szokowe, komory chłodnicze, szafy i gabloty oraz wiele innych, w tym urządzenia wysoce specjalistyczne. Po drugie, szeroki zakres reżimów temperaturowych, możliwość wyboru odpowiedniego w zależności od specjalizacji i specyfiki danego klienta. Po trzecie, profesjonalny sprzęt wytrzymuje duże obciążenia i długotrwałe intensywne użytkowanie ze względu na bardziej trwałe i odporne na zużycie materiały i komponenty, dużą moc, łatwość konserwacji, niezawodność części i sam wygląd projektu urządzenia.