Bransoletki dla dzieci – czy nikiel jest bezpieczny?

Bransoletki dla dzieci to bezpieczny pomysł na biżuterię dla najmłodszych. Naszyjnik można zahaczyć i doprowadzić do nieszczęścia – podobnie jest z kolczykami, które wiszą na delikatnym uszku. Zahaczając bransoletkę raczej nic się nie stanie bądź, ewentualnie, coś stanie się z bransoletką, a nie z ręką. Kontrowersyjny nikiel, czyli metal używany do wyrobu biżuterii, raczej powinno się omijać, kupując prezent maluszkowi. Dlaczego?

Nikiel – co to jest?

Nikiel to metal, który błyszczy jak srebro – dlatego jest tak lubiany w jubilerstwie. Wyroby wykonane z niklu są bardziej przystępne dla naszej kieszeni niż te srebrne. Nikiel znajdziemy też niekiedy w zamkach błyskawicznych, klamkach, nożyczkach.

Alergia na nikiel – w bransoletce tak, a w klamce nie?

Alergia na nikiel to wrażliwość skóry – kontakt z tym metalem powoduje zaczerwienienia, wysypki, a nawet egzemę. Noszenie biżuterii wykonanej z tego metalu to długotrwałe eksponowanie skóry na jego działanie. Klamki dotykamy tylko przez kilka sekund, dlatego nikiel zawarty w niej jest bezpieczny.

Statystyki mówią, że nawet 18-20% osób może mieć alergię na nikiel. Co piąta osoba powinna więc metalu tego unikać i, z pewnością, nie nosić biżuterii, w której składzie jest nikiel.

Nie każda osoba ma jednak alergię na nikiel – jeśli jesteśmy pewni, że obdarowywana osoba jej nie ma (bo ma zrobione badania) to możemy sięgnąć po taką biżuterię bez obaw! Jeśli tej pewności nie mamy i wolimy nie ryzykować, wybierzmy srebro. Nie chcemy przecież, by nasz prezent swędział!

Bransoletki dla dzieci można zamówić w tym miejscu.