Biżuteria dla kobiet – najpopularniejsze rodzaje

biżuteria damska

Od dawien dawna wiadomo, że kobiety wprost uwielbiają biżuterię. Z tego powodu jej producenci bardzo często wymyślają nowe rodzaje i modele. Spowodowało to, że obecnie biżuteria dla kobiet to ogromna ilość najróżniejszych wersji i odmian. Jakie są najpopularniejsze rodzaje damskiej biżuterii?

Pierścionki i obrączki

Nie da się ukryć, że biżuteria damska to przede wszystkim różne wersje pierścionków. Pierwszą myślą są oczywiście pierścionki zaręczynowe, lecz jak się okazuje, nie jest to jedyna rzecz, którą kobieta może nosić na palcu. Równie popularne są zwykłe pierścionki, a także co bardzo istotne, obrączki ślubne. Jak wiadomo, zarówno pierścionki, jak i obrączki, mogą występować w różnych wersjach i odmianach, co zależne jest od gustu, lecz również charakteru danej biżuterii.

Kolczyki i naszyjniki

Inną bardzo popularną biżuterią są kolczyki oraz często towarzyszące im naszyjniki. Co bardzo ciekawe, kolczyki mogą być noszone nie tylko w uszach, jak to ma miejsce najczęściej, lecz również w nosie, czy też w wardze, co jest jednak domeną, nie da się ukryć, raczej młodszych pań.
Jeśli natomiast chodzi o naszyjniki, to zazwyczaj są one częścią zestawu i bezpośrednio nawiązują do kolczyków. W zdecydowanej większości naszyjniki wykonane są z metali szlachetnych, lecz zdarzają się także zwykłe, proste wisiorki.

Podsumowanie

Kobieca biżuteria to naprawdę ogromna ilość najróżniejszych elementów. Występuje w tak dużej ilości, aby każda kobieta mogła swobodnie do siebie dopasować właściwe kolczyki lub naszyjniki. Warto je wszystkie znać, jeśli chce się taki prezent wręczyć swojej dziewczynie lub żonie.