Porównując wyposażenie polskich mieszkań, z łatwością można wskazać składniki aranżacji, które muszą znaleźć się w każdym z nich. Różnica będzie polegała na ich jakości, kolorystyce, materiale, z jakich je wykonano. Ale z całą pewnością można wskazać 80% obiektów domowych, które się powielają i to bez względu na ilość osób zamieszkujących dany lokal oraz ich status społeczny. To co zdecydowanie bardziej interesujące to meble i przedmioty, które NIE pojawiają się w każdym mieszkaniu.
Stołki, do czego są potrzebne w domu?
Stołek to mebel podobny do krzesła, ale pozbawiony oparcia. Często też od niego nieco niższy. Stołki to typowe pomocniki, czyli meble, które mają pomóc w szybkim dostępie np. do naczyń, są miejscem do ich odkładania, gdy przyjęcie zaaranżowane jest na stojąco. To zbiór elementów, które sprawiają, że codzienne obowiązki stają się bardziej komfortowe.
Stołki to właśnie tego rodzaju meble. Spełniają w domu mnóstwo funkcji użytkowych. Przede wszystkim, podobnie jak krzesło służą do siedzenia. Sprawdzają się, gdy nie ma miejsca w domu na zbyt wiele krzeseł, a stołek zawsze uda się gdzie ukryć, choćby pod większym stołem. W dowolnym momencie przeznacza się je dla niespodziewanych gości.
Stołki w kuchni, salonie i przedpokoju
Stołki wspaniale ułatwiają wkładanie butów. Ustawione w przedpokoju, dostępne w każdej chwili, sprawdzają się szczególnie zimą, gdy trzeba ubrać czy zdjąć kozaki. Szybki przysiad na stołku przyspiesza proces wkładania obuwia bez konieczności przenoszenia się do pokoju. Również pożyteczne są stołki w kuchni. Niewielkie pomieszczenia kuchenne zwykle zabudowane są szafkami i półkami od podłogi po sufit. W górnej części zabudowy zwykle ustawia się naczynia używane rzadko, ale nawet wtedy trzeba włożyć w czynność sporo wysiłku. Na stołek łatwo się wspiąć, by sięgnąć po te przedmioty.
Współczesne lodówki również stają się coraz wyższe. Aby sięgnąć na najwyższą półkę urządzenia również potrzebne są stołki, które w każdym momencie można wyjąć spod stołu czy rogu pomieszczenia.