Oryginalna sypialnia w stylu loftowym

Ten ekstrawagancki i niekonwencjonalny styl dekorowania w duchu Ameryki lat czterdziestych jest idealny dla osób wykonujących zawody kreatywne. Odważny i ciekawy design spodoba się również kreatywnym młodym ludziom. Sypialnia w stylu loftowym jest wszechstronna i może służyć jako miejsce do relaksu, jak również jako pracownia artystyczna lub gabinet pisarza.

Krótko mówiąc, ten styl dekoracyjny to jedność i harmonia przeciwieństw. Główną zasadą we wnętrzach jest to, że im prościej i bardziej kolorowo tym lepiej. Obrazy do sypialni nad łóżko powinny być proste ale interesujące. Ameryka w latach 40. przeżywała okres Wielkiego Kryzysu, lofty, opuszczone magazyny i fabryki były wykorzystywane jako mieszkania.

Główne trendy w projektowaniu

Aby sypialnia na poddaszu w pełni spełniała wymagania stylu, ważne jest, aby zwrócić uwagę na następujące niuanse w wystroju wnętrza:

  • Zastosowanie najprostszych materiałów budowlanych w wykończeniu (deska, kamień, cegła);
  • Kolorystyka całego wnętrza sypialni i dekoracji powinna być utrzymana w jasnych, chłodnych barwach;
  • Wrażenie światła i przestrzeni, brak ścianek działowych i ekranów oraz minimalna ilość mebli;
  • Obecność kilku jasnych i oryginalnych akcesoriów – jasny plakat lub obrazy do sypialni, sztaluga;
  • Styl loftowy we wnętrzu sypialni sugeruje wysokie jasne sufity, brak listew i innych dekoracji.

Dekoracja sufitu i łuki nad łóżkiem

Aby pokój wyglądał na wyższy i bardziej przestronny, możesz dodać pionowe grafiki do sypialni, które są pomalowane na biało i otynkowane szorstką teksturowaną mieszanką, która naśladuje stare wykończenia. Oświetlenie podkolumnowe znacznie wzmocni efekt wizualnego powiększenia przestrzeni. Mile widziane są kombinacje różnych faktur materiałów, takich jak szkło i drewno, kamień i cegła. Tekstura i kolorystyka zasłon tekstylnych we wnętrzu