Jakie gumki do włosów wybrać?

Jakie gumki do włosów wybrać

Niezależnie od tego, czy chcesz nosić włosy w kucyk, warkocz, czy inną przytulną fryzurę, najczęściej będziesz używać gumek do włosów. Możesz wybrać rodzaj i wygląd gumki, który najbardziej Ci odpowiada, a także formę, która zapewni Ci największy komfort noszenia. Wykorzystasz ją podczas nauki, pracy w ogrodzie, sprzątania czy zabawy z dziećmi. Sprawdzi się na imprezach, zajęciach na siłowni czy tańcu, a także podczas joggingu czy pilatesu. Radzimy jaką gumkę wybrać.

Gumki jedwabne do włosów – dlaczego warto?

Wybór odpowiedniej gumki do włosów może być pierwszym krokiem do świadomej pielęgnacji włosów, ponieważ tradycyjne gumki na rynku często mają negatywny wpływ na naszą fryzurę. Często w ich strukturze znajdują się metalowe elementy, w które włosy mogą się zaplątać, powodując ich rozrywanie i łamanie. Warto więc zwrócić uwagę na nasze 100% jedwabne gumki do włosów, które nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim utrzymują fryzurę w porządku i na miejscu, nie uszkadzając struktury włosów i nie powodując siniaków. Ponieważ produkt jest wykonany wyłącznie z jedwabnej satyny, jest wyjątkowo delikatny dla włosów, a same pasma nie podlegają negatywnemu tarciu.

Gumka z haczykiem – co to takiego?

Gumka z haczykiem to zwykła gumka, różnica polega na tym, że nie jest połączona na obu końcach, tylko ma mały haczyk na końcu. „Ta gumka jest bardzo łatwa w użyciu do prostych fryzur, w tym kucyków. Jeśli ułożenie upięcia jest podstawą innej fryzury, np. wysokiego koka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ukryć go np. w dodatku Dowolne włosy lub pod samym włosem. Gumka z haczykami pozwala na pewne trzymanie włosów. Ta cecha wyróżnia ją spośród innych tego typu akcesoriów do włosów. Klasyczną gumką owijamy wokół włosów dwie lub trzy pętelki, ale nie jesteśmy pewni, czy będzie się trzymać. Często jesteśmy też zmuszani do poprawiania kucyków kilka razy dziennie. Ale kiedy włosy są związane gumką haczykową, nie ma potrzeby ich poprawiania!

gumki do włosów w czerwonym kolorze

Gumki spiralki, dla kogo będą odpowiednim rozwiązaniem?

Podobny do gumowanej plastikowej „spirali” z przewodów telefonicznych. Występują w różnych kolorach, ale niestety nie mogę powiedzieć, że są szczególnie atrakcyjne. Lubię też kobalt i róż, ale ostatecznie kupiłam ciemniejszy, prawie ciemny brąz. Gumka jest w rzeczywistości bardzo delikatna. Nie mogliśmy spiąć kucyków, gumka nie ciągnęła włosów i jak zapewnia producent nie ciągnie skóry głowy. W moim przypadku odczułem ten niuans podczas biegania na bieżni. Kucyk się nie rozplątał, ale włosy też nie ciągnęły.