Czy kupowanie butów online jest bezpieczne?

Buty to poważna inwestycja, nawet jeśli nie kosztują wiele, gdyż decydują nie tylko o wyglądzie, ale też o komforcie. Zwykle więc podchodzi się do kwestii ich wyboru poważnie, niezależnie od tego, czy chodzi o wyjściowe szpilki, zimowe kozaki, czy może zwykłe domowe kapcie. Czy robienie takich zakupów przez internet jest bezpieczne?

Kwestia doboru rozmiaru

Największą obawą osób zastanawiających się, czy kupić buty online, jest to, czy uda im się trafić w rozmiar. Nie warto jednak zostawiać tego przypadkowi. Większość osób kieruje się tym, jaki rozmiar zwykle nosi, podczas gdy różni producenci mogą mieć różne rozmiarówki. Jak zapewnić sobie wybranie dobrego rozmiaru podczas zakupów online? Wystarczy zmierzyć swoją stopę – długość wkładki, zawsze podawana w takich miejscach, jest znacznie bardziej miarodajna niż liczba określająca rozmiar. W dodatku często dostępne są rozmiary połówkowe, w razie wątpliwości można więc wybrać taką opcję.

Zawsze można odesłać

Poza tym każdy zakup można zwrócić – możliwość taką daje prawo, nie jest to więc kwestia zależna od sprzedającego. Oczywiście sklepy stwarzają też możliwość wymiany towaru, a wiele z nich oferuje wzięcie kosztów przesyłki na siebie. Wówczas już w ogóle nie trzeba obawiać się tego, że nie wybierze się odpowiedniego rozmiaru, gdyż nie rodzi to żadnych konsekwencji.

Uwaga na podróbki

Obawy mogą wiązać się też z kwestią oryginalności. By uniknąć zakupu podróbki, lepiej korzystać z usług renomowanego sklepu niż kupować buty od prywatnego sprzedawcy, na przykład na aukcji internetowej.

Buty online w ofercie tego sklepu